Merhabalar,

Ben Mert SEZER, İstanbul’da yaşayan bir inşaat mühendisiyim. Buket’in hayat arkadaşı, Aras’ın babasıyım. 2006 yılında inşaat mühendisliği diplomasını alıp inşaat işleri ile uğraştıktan sonra 2017 yılında inşaat işlerine ara verip Youtube’da videolar yayınlamaya karar verdim. Dürüst olmak gerekirse, gezmeyi seven birisi olarak YouTube’da bana hitap eden gezi videoları bulamadığım için kendim hazırlayıp yayınlamaya karar verdim.

O tarihten beri Youtube’da gezi ve günlük vloglar çekiyorum. Bir çok üniversite ve organizasyonun davetlisi olarak hem konuşmacı olarak hem vloglar çekmek için ülkemizin dört bir yanını ve dünyanın bir çok ülkesini gezdim, gezmeye devam ediyorum.

Youtube’un kendi verdiği eğitimleri başarı ile tamamlayarak Youtube Kanal Geliştirme Sertifikalı bir danışman olarak eğitimler ve danışmanlık hizmeti vermekteyim. Ayrıca Canon Türkiye‘nin İstanbul’da açtığı Canon Deneyim Merkezi’nde “Youtuberlık” ve “Vloggerlık” üzerine eğitimler vermeye devam ediyorum. 

2 Mühendis adındaki Youtube kanalında Cem Kafadar ile beraber inşaat mühendisliği üzerine videolar yayınlıyoruz. Son bir kaç senedir ülkemizin bir çok üniversitesinin inşaat mühendisliği öğrencilerinin organizasyonlarına konuşmacı olarak katılıyorum. Gençlere tecrübelerimi ve düşüncelerimi dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum.

KAHVE SATIŞI

Kahvenin hayatımdaki yeri çok ayrıdır. Kahve benim için hayatın koşuşturmacasına verilen keyifli bir moladır. Bu molanın hakkını verebilmek, daha keyifli hale getirebilmek için senelerdir kahve peşindeyim. Bu yolculuk boyunca edindiğim tecrübe ve çevreyi siz değerli dostlarımla paylaşabilmek adına kendi şirketim altında kahve satışına başladım. Bizzat deneyip beğendiğim, dünyanın dört bir köşesinden gelen nitelikli kahveleri mağazamızda satışa çıkarttım. Sadece kahve değil, kahve demleme ekipmanları, kahve öğütücüleri ve son teknoloji ürünü muglar mağazamızda satışta. Kahve seven dostları kahve dükkanıma beklerim. Adresimiz mertsezerkahve.com

Mert Sezer hakkında EkşiSözlük'te yapılan yorumlardan bazıları

ara ara açıp videolarını izlediğim vloger. o kadar kibar ve medeni bir havası var ki, gezdiği yerler kadar kendisine de odaklandığımı fark ettim. çok dozunda bir sempatiklik ve ciddiyet yakalamış. oturmayı kalkmayı bilen insan denilen şeyin bence tam karşılığı. eğlenmeyi de biliyor ki bu çok önemli. türkiye'de keşke daha çok olsa kendisinden. ilgiyle takip ettiğim tek gezi videolarını kendisine ait.

Can sıkıntısından youtube'dan gezi videoları izlerim. bu nedenle çok fazla vlogger'ı izleme şansım oldu. hatta başlarda sevdiğim birkaçını sonrasında itici bulmaya başladım. mutlaka her tarzın bir alıcısı vardır ama üslup çok önemli bence. mert sezer'e de tesadüfen rastladım, özellikle gezdiğim yerlerin videolarını bu şekilde izleyip "aaa nasıl kaçırmışım" diyip acı çekmeyi ya da gelecek seyahat için listeye almayı severim. bir kere adamın üslubunu beğendim. şu ana kadar izlediğim videolarda 4 kişilerdi, kendinizi arada 5. gibi hissediyorsunuz. bu keyifli bir his. arada bulunduğu yer ile ilgili bilgi de veriyor, bu keyifli. takipçileriyle iletişimi de güzel bence. kahve sever, star wars ve action figure'lere bayılıyor gördüğüm.

esi ile birlikte cektigi gezi vloglarindan buyuk keyif aldigim youtuber. birbirleriyle muthis bir uyum icinde olduklari cok asikar. ozellikle los angeles ve sevilla kisimlari harikaydi. takipteyiz efem.

vloglarını beğenerek izlediğim vlogger , gerçekten şu an youtube için planlama aşamasında iken çektiği videolar ve vlog çekmek ile ilgili verdiği bilgiler işe yarıyor ve motive ediyor.bence gezi vlogları üzerinde durmalı.diğer türlü youtube da boş konuşan tipler kadar beğeni ve izleyici toplaması zor çünkü verdiği bilgiler ,içi dolu dolu şeyler.bizim insanımız sevmez bilgiyi. kendisine başarılar diliyorum yolu açık olsun